Aktualności
Fabryka Piernika
Jesienne metamorfozy 2018
Szkolny konkurs o tytuł „Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik”
Szpetnar Cup 2018
Przy deserze o Niepodległej
X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski
XV Wojewódzki Turniej o tytuł „Najlepszy Uczeń w Zawodzie Cukiernik”

Niepodległa dla wszystkich

niepodlegla 2018We wrześniu br. w województwie podkarpackim odbywają się XIV a w Polsce XXVI obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku ich edycja wpisuje się w wielkie narodowe świętowanie. Jesteśmy uczestnikami niezwykłej rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę Rzeczpospolitą Polską.


"Niepodległa dla wszystkich "to hasło przewodnie tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Z tej okazji odbywają się liczne imprezy oraz wydarzenia ,które skłaniają nas do wspólnego świętowania i przeżywania wielkiego sukcesu, jakim była odbudowa i zjednoczenie ziem polskich. Dnia 8 września uczniowie naszej szkoły zrzeszeni w Klubie Historycznym im. Armii Krajowej wraz z nauczycielami p. Małgorzatą Mercik i p. Moniką Delikat wzięli udział w wydarzeniu CZAS PATRIOTÓW zorganizowanego w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa przez Muzeum Podkarpackie w Krośnie. Na dziedzińcu Pałacu Biskupiego uczestniczyliśmy w pokazie Grupy Rekonstrukcji Historycznej "San". Młodzież miała okazję zapoznać się z dziejami żołnierza polskiego od czasów zaborów aż po I wojnę światową. Zobaczyć mundury polskie z czasów Legionów Polskich i I wojny światowej, w które przebrani byli członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej. Dużą atrakcją dla uczniów była przejażdżka po krośnieńskim rynku samochodem antykiem marki fiat "Simka" z 1940 r. Uczniowie zwiedzili również wystawę historyczną zatytułowaną "Powrót Niepodległej," która tematycznie związana jest z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Była to piękna lekcja patriotyzmu, dzięki której uczniowie wzbogacili swoją wiedzę historyczną o nowe treści z zakresu historii regionalnej.
W wydarzeniu CZAS PATRIOTÓW uczestniczył również zaprzyjaźniony z Klubem Historycznym naszej szkoły Klub Historyczny z "Naftówki" wraz z opiekunem p. Renatą Ziajką. Kluby prowadzą wzajemną współpracę. Aktywnie uczestniczą we wszystkich uroczystościach patriotycznych organizowanych przez ŚZŻAK oraz Urząd Miasta Krosna.

opracowała: Małgorzata Mercik

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 139 gości oraz 0 użytkowników.