Aktualności
OFERTA   NA   ROK   2019/2020
NABÓR   ELEKTRONICZNY
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2nasza oferta 2019 2020

rekrutacja

barometr zawodow2019

Kolejna odsłona Narodowego Czytania w naszej szkole

narodowe czytanie2 2018Włączanie się w akcję Narodowego Czytania stało się w naszej szkole tradycją, ale po raz pierwszy dzięki uprzejmości Dyrekcji Muzeum Rzemiosła w Krośnie uczniowie mogli czytać ,,Przedwiośnie„ Stefana Żeromskiego w niepowtarzalnej atmosferze ,,Piwnicy PodCieniami”.


W tym roku Para Prezydencka zachęcała nie tylko do czytania dzieła Stefana Żeromskiego, ale także ,,Antologii Niepodległości”, która zawiera 44 teksty, czyli powstałe na przestrzeni wielu wieków utwory, zaliczane do kanonu polskiej literatury patriotycznej. W związku z obchodami w bieżącym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas tegorocznej odsłony zaproponowano do czytania aż dwie lektury. Uczniowie klas I TŻ/TTŻ, II TŻ, III TF oraz IIK/W wraz z opiekunami Barbarą Lągawą, Ewą Długosz-Radoń, Małgorzata Płatek oraz Dominiką Urban zgromadzili się w ,,Piwnicy PodCieniami”, a każdy miał ze sobą egzemplarz "Przedwiośnia” własny lub wypożyczony z biblioteki szkolnej. Szkolne czytanie poprzedzone zostało wystąpieniem pracownika Muzeum Rzemiosła, który przybliżył informacje na temat powstania muzeum. Akcję Narodowego Czytania rozpoczęła pani dyrektor Ewa Starowiejska, która przekazała egzemplarz książki pani Marcie Matelowskiej, reprezentującej Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie oraz pracownikowi muzeum. Następnie fragmenty powieści czytali uczniowie. Uczestnicy ze skupieniem słuchali słów zapisanych wiele lat temu na kartach lektury przez S. Żeromskiego. Wszystkie egzemplarze książki zostały opatrzone pamiątkowym stemplem, który został przysłany do naszej szkoły przez Kancelarię Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Po zakończeniu akcji uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę zorganizowaną przez Muzeum Rzemiosła z okazji 10 - jubileuszowej edycji Międzynarodowego Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej "Z krosna do Krosna" 2018.

organizator Małgorzata Płatek

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA 2019/20

branzowa2019

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.