Aktualności
Fabryka Piernika
Jesienne metamorfozy 2018
Szkolny konkurs o tytuł „Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik”
Szpetnar Cup 2018
Przy deserze o Niepodległej
X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski
XV Wojewódzki Turniej o tytuł „Najlepszy Uczeń w Zawodzie Cukiernik”

Luksus i komfort, czyli Arłamów!

arlamow 2018Dnia 20. czerwca 16-osobowa grupa uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, stawiła się punktualnie o godzinie 10.30 w holu recepcyjnym Hotelu Arłamów.

W oczekiwaniu na Pana managera podziwialiśmy imponujące patio, służące do organizacji różnych imprez np. koncertów. Zwiedzanie dużego hotelu zaczęliśmy więc od wspomnianego patio, które może pomieścić 1500 osób.
Manager hotelu oprowadził nas po ujeżdżalni koni, siłowni, polu golfowym, pełnowymiarowym boisku do piłki nożnej, ściance wspinaczkowej (25m, 8 torów), a także odkrytym basenie z podgrzewaną wodą. Atrakcją dla męskiej części grupy były koszulki słynnych klubów piłkarskich i banery rożnych drużyn, które przyjeżdżają tam na zgrupowania. Punktem kulminacyjnym było przejście, z nowej części hotelu do historycznej, gdzie był internowany Lech Wałęsa. Uczniowie mieli również możliwość spotkania z szefem kuchni restauracji hotelowej. Z zaciekawieniem wysłuchali o specjałach jakie szef przygotowuje dla gości hotelowych. W drodze powrotnej do Krosna zatrzymaliśmy się na przerwę w cukierni "Słodki Domek" w Lesku, gdzie każdy z uczestników wycieczki skorzystał z poczęstunku w postaci lodów ufundowanych przez Radę Rodziców.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.