Aktualności
Fabryka Piernika
Jesienne metamorfozy 2018
Szkolny konkurs o tytuł „Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik”
Szpetnar Cup 2018
Przy deserze o Niepodległej
X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski
XV Wojewódzki Turniej o tytuł „Najlepszy Uczeń w Zawodzie Cukiernik”

Sukces uczniów w konkursie „POSZUKIWACZE ZAGINIONYCH BATERII”

baterie 2018Uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w XIV edycji konkursu zbiórki zużytych baterii. Organizatorem konkursu jest Prezydent Miasta Krosna przy współpracy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Krośnie oraz REBA Organizacja Odzysku S.A.

Celem programu jest edukacja i promowanie właściwej postawy młodych ludzi sprzyjającej trosce o środowisko, a w szczególności nawyku segregacji odpadów. Warto zaznaczyć, że ze względu na zawartość szkodliwych metali ciężkich takich jak kadm i rtęć oraz wielu innych związków, zużyte baterie i akumulatory mogą stanowić zagrożenie dla środowiska i zostały one zakwalifikowane jako odpad niebezpieczny. Baterie trafiające na składowisko odpadów lub wyrzucane w sposób niekontrolowany stanowią wielkie zagrożenie dla środowiska. Substancje w nich zawarte mogą zanieczyszczać glebę i wodę oraz pośrednio szkodzić zdrowiu człowieka.
Dnia 18 czerwca 2018 r. odbyło się na krośnieńskim rynku uroczyste podsumowanie konkursu. „Najlepszymi poszukiwaczami zaginionych baterii” w kategorii szkoły ponadgimnazjalne zostały uczennice z ZSP Nr 2 w Krośnie, zdobywając nagrodzone miejsca.
I miejsce – Olga Szukała klasa ITF,
II miejsce – Aneta Faber klasa I TŻ,
III miejsce – Wioletta Nawracaj klasa III TŻ.
Po odebraniu nagród uczennice brały udział w happeningu „ROWER POMAGA”, zorganizowanego przez Fundację Ekologiczną ARKA. Uczestnicy ułożyli z kół rowerowych pochodzących z recyklingu wielkie rowerowe serce – symbol akcji, która polega na jeżdżeniu na rowerze i wpisywaniu przejechanych kilometrów na stronie www.rowerpomaga.pl (wybierając cel szczegółowy: Jeżdżę dla dzieci z Krosna).

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.