Kolejni absolwenci opuścili progi Akademii Młodego Zawodowca

akademia3 06 201815 czerwca br. odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia w Akademii Młodego Zawodowca, w których uczestniczyły dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej Nr 10 w Krośnie.

Uczennice kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich w pracowniach fryzjerskich i kosmetycznej przybliżały młodszym koleżankom arkana zawodu fryzjera. Uczestniczki Akademii mogły nie tylko z bliska przyjrzeć się na czym polega ten fach, ale również wykonać podstawowe zabiegi takie jak: plecionki i zdobienie paznokci.
Uczniowie z klasy III TŻ zaś zmierzyli się z trudną pracą nauczyciela i instruktora. Pracowali z dziećmi, wykonując przykładowe zadania egzaminacyjne oraz ćwiczenia, które chcieli sobie powtórzyć przed egzaminem. Wspólnie wykonywali następujące potrawy:
- chłodnik litewski,
- zupę szczawiową z jajkiem,
- miętowy ryż z sosem malinowym,
- placuszki jogurtowe z jagodami,
- zupę krem z pieczarek z grzanką,
- truskawkowy koktajl.
Młodsi koledzy dzielnie wykonywali powierzone im zadania, ale jak zwykle najprzyjemniejsza była degustacja przy stołach nakrytych przez uczniów klasy III C/K.

Naszą Akademię ukończyło od marca do czerwca 2018 r. w sumie 136 dzieci.
Już wiemy, że przyszły rok szkolny będzie jeszcze bardziej pracowity i zapewne Akademia otworzy swe podwoje dla kolejnych młodych uczniów.