Akademii Młodego Zawodowca ciąg dalszy…

akademia2 06 201814 czerwca br. w pracowniach: gastronomicznej, fryzjerskiej i kosmetycznej odbyły się kolejne zajęcia w ramach Akademii Młodego Zawodowca. Tym razem odwiedziła nas klasa IV ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Krośnie.

Uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz przybliżyli młodszym kolegom swój zawód, a następnie wspólnie wykonywali potrawy z truskawkami w roli głównej. Smażyli naleśniki z truskawkami i masą serowa, robili knedle z bitą śmietaną oraz owocami. Przygotowali także wesoły tort, koktajl, spaghetti z truskawkami i serem, a także kocie zapiekanki. W tym samym czasie w pracowniach fryzjerskich i kosmetycznej dziewczynki oraz chłopcy poznawali zalety zawodu fryzjera. Mogli nie tylko z bliska przyjrzeć się na czym polega ten fach, ale również wykonać podstawowe zabiegi takie jak: nakręcanie włosów na wałki i zdobienie paznokci.
Na zakończenie spotkania, po degustacji potraw, zastępca dyrektora p. Agata Betlej wspólnie z nauczycielami zawodu wręczyła młodym uczestnikom Akademii pamiątkowe certyfikaty.