Truskawkowe fantazje i wiosenne metamorfozy, czyli kolejna odsłona Akademii Młodego Zawodowca

akademia 06 2018Już po raz kolejny w naszych pracowniach: gastronomicznej, fryzjerskiej i kosmetycznej odbyły się zajęcia w ramach Akademii Młodego Zawodowca. Tym razem na nasze zaproszenie odpowiedziała Szkoła Podstawowa Nr 10 w Krośnie – dzieci z klasy III wraz z wychowawcą.

Uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz przybliżyli młodszym kolegom i koleżankom swój zawód, a następnie wspólnie wykonywali potrawy z truskawkami w roli głównej. Smażyli naleśniki z truskawkami i masą serowa, robili knedle z bitą śmietaną oraz owocami. Przygotowali także wesoły tort, koktajl, spaghetti z truskawkami i serem, a także kocie zapiekanki. W tym samym czasie w pracowniach fryzjerskich i kosmetycznej dziewczynki poznawały zalety zawodu fryzjera. Mogły nie tylko z bliska przyjrzeć się na czym polega ten fach, ale również wykonać podstawowe zabiegi takie jak: nakręcanie włosów na wałki i zdobienie paznokci.
Na zakończenie spotkania, po degustacji potraw, zastępca dyrektora p. Agata Betlej wspólnie z nauczycielami zawodu wręczyła młodym uczestnikom Akademii pamiątkowe certyfikaty.