Aktualności
D Z I E Ń   O T W A R T Y   2 0 1 9
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup 2018
Przy deserze o Niepodległej
X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

dzien otwarty patronat2019

ZSP2nasza oferta 2019 2020

rekrutacja

barometr2019

Z potrzeby serca – XI Jarmark Franciszkański

jarmark 2018Twórczo, artystycznie, naukowo i rodzinnie można było spędzić niedzielę, 10 czerwca 2018 r. na Małym Rynku i dziedzińcu przy ulicy Franciszkańskiej w Krośnie, gdzie po raz 11 odbywał się Jarmark Franciszkański.


Cieszymy się, że my również mogliśmy tworzyć wspaniały klimat tej imprezy, a przede wszystkim wesprzeć małego Olusia – który potrzebuje 1,5 miliona złotych by zrealizować marzenie o zdrowej nóżce.
W tym roku nasi wolontariusze obsługiwali od rana „Kawiarenkę Murkową” serwując kawę, herbatę, ciasta – które otrzymaliśmy od ludzi o ogromnym sercu m.in. od piekarzy i cukierników z Cukierni Pana Krzysztofa Buczka, Pana Jana Frydrycha.
Szczególną niespodziankę dla Olusia przygotowały dwie uczennice kształcące się w zawodzie cukiernik – Aleksandra Ginalska i Klaudia Pałycia – upiekły wspaniały tort, który w mgnieniu oka rozszedł się wśród osób przybyłych na Jarmark. W kawiarence i na straganie na amatorów dobrego jedzenia czekały również smaczne pierogi - wprost z franciszkańskiej kuchni, bigos Babci Olusia, pieczone pierogi od Basi i wiele innych smakołyków.
Po raz pierwszy na dziedzińcu franciszkańskim w ramach „Akademii Młodego Zawodowca” dzieci z przedszkola w Krościenku Wyżnym wykonały pyszne koktajle pod okiem fachowców od gastronomii i zdrowego żywienia z Naszej Szkoły.
W „Salonie Fryzjerskim” nasi wolontariusze dla wszystkich chętnych dzieci wykonywali fantazyjne sploty i piękne loki.
Przez cały dzień sprzedawaliśmy hit Jarmarku – „Kota w worku”.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się pokonkursowa wystawa prac dzieci z krośnieńskich przedszkoli „Tu jest moja ojczyzna, tu jest mój dom”.
Wśród wielu atrakcji Jarmarku, ważnym akcentem było podzielenie na sto części okolicznościowego, biało-czerownego toru podarowanego przez „Cukiernię Jagusia” Pana Arkadiusza i Zdzisławy Deptuch z okazji stulecia odzyskania niepodległości.
Wolontariusze zaangażowani w Jarmark Franciszkański: Wiktoria Zawojska, Dominik Godek, Rafał Józefczyk (kl. 3CK), Julia Bereza, Mateusz Malina (kl.3TŻ), Aleksandra Ginalska i Klaudia Pałycia (kl. 2CK), Karolina Kustroń, Klaudia Marszał, Klaudia Poręba (kl. 2TŻ), Maria Czaja (kl. 2KW), Weronik Filip, Klaudia Drabik (1TŻ). Dobre Anioły, które nas wsparły to Weronika Gonet, Przemysław Płatek, Wiktoria Kwolek, Klaudia Twaróg (kl.3FW), Paulina Mosoń (kl.2CF), Halina Bereza, Anna Zając, Łukasz Delikat (kl. 3TF), Julia Delikat (kl. 1TF), oraz Pani Agnieszka Gonet, Pani Małgorzata Płatek, Pani Anna Kustroń, Pani Magdalena Dubiel-Raś, Pani Grażyna Litwin.
Za fanty do „Kota w worku” dziękujemy młodzieży z ZSP nr 3 w Krośnie, ZSP nr 5 i Gimnazjum nr 1 w Krośnie, Gimnazjum w Świerzowej Polskiej, ZSP nr 1 w Krośnie, 2LO w Krośnie, Szkoły Podstawowej w Głojscach, Wolontariuszom z Gimnazjum w Świerzowej Polskiej i ich opiekunom za pomoc w przeprowadzeniu Jarmarku. Dzieciom z Przedszkola w Krościenku Wyżnym i z Zespołu Szkół Podstawowych nr 14 - za taniec, Harcerzom za piękny koncert i pomoc w organizacji Jarmarku.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zorganizowania, przeprowadzenia Jarmarku, gościom za okazane serce i dar do puszki, oraz za wspaniałą zabawę. Do zobaczenia za rok.

opracowała: Grażyna Litwin – opiekun SKW

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

branzowa2019

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.