Konkurs kelnerski

konkurs kelnerski 2018SZKOLNY KONKURS kelnerski odbył się w dniu 24 maja 2018 roku. Celem tego konkursu jest kształtowanie i rozwijanie umiejętności kelnerskiej, począwszy od nienagannego wyglądu zewnętrznego, poprzez pewne, swobodne poruszanie się, otwartą postawę wobec gościa i kulturę języka, do taktownej, profesjonalnej obsługi.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap – test z podstawowej wiedzy na temat obsługi kelnerskiej. Drugi etap - część praktyczna, podczas której uczestnicy mieli za zadanie nakryć stół bielizną i zastawą stołową, podać danie zasadnicze z surówką oraz zebrać brudne naczynia. Jury oceniało poprawność kolejnych czynności przy wykonaniu zadania. Uczniowie z pełnym profesjonalizmem wykonywali zadanie.

Klasyfikacja konkursowa:

I miejsce:

KlaudiaDrzyzga kl. II TŻ
Karolina Kustroń kl. II TŻ

II miejsce:

Natalia Szewczyk kl. I TŻ
Klaudia Marszał kl. II TŻ

III miejsce:

Yulia Bereza kl. III TŻ
Dominika Kolasa kl. I TŻ

Na zakończenie pani wicedyrektor Agata Betlej wręczyła uczestnikom dyplomy i nagrody książkowe. Uczniowie kształcą się na kierunku Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych. Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje oraz serdeczne podziękowania i zapraszamy już dziś do kolejnej edycji konkursu.