Wojewódzki Turniej Fryzjerski pod hasłem „Zalotne fale i loki z kokiem w roli głównej”

turniej fryzjerski 2018W dniu 17 maja 2018 r. odbył się Turniej Wojewódzki o tytuł „Najlepszego ucznia w zawodzie fryzjer” pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna. Gospodarzem i organizatorem już po raz XVII był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Krośnie.

Temat Turnieju „Zalotne fale i loki z kokiem w roli głównej”.
O tytuł najlepszego ucznia w zawodzie fryzjer rywalizowało 13 uczniów z pięciu szkół województwa podkarpackiego:
Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle – Paulina Szymańska, Karolina Hajduk, Adrian Więcek;
Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie – Marta Bielecka, Monika Gaweł;
Zespół Szkół Nr 5 w Sanoku – Paulina Mołczan, Katarzyna Mistecka;
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu - Magdalena Myszka, Maria Pełka, Klaudia Chamot;
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie – Wioletta Stanisz, Anna Zając, Łukasz Delikat.

Uczestnicy wykonywali zgodnie z własnym projektem fryzury, uzupełnione makijażem i strojem odpowiadającym tematowi głównemu. W czasie 120 minutowej konkurencji oceniano: organizację stanowiska oraz bezpieczeństwo i higienę pracy, artyzm, kreatywność i pomysłowość w tworzeniu fryzury, spójność stylizacji (fryzura, makijaż, ubiór).
Ideą tej rywalizacji było rozwijanie twórczości, pomysłowości i pasji przyszłych adeptów sztuki fryzjerskiej. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a „walka” między uczestnikami niezwykle wyrównana. Młodzi styliści wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i włożyli dużo serca w swoje dzieło artystyczne. Kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie uczestników spowodowały, że komisja miała bardzo trudny wybór.

Popisy młodych „mistrzów grzebienia” oceniała komisja konkursowa w składzie:
- Przewodnicząca Pani Ewa Starowiejska –dyrektor ZSP Nr 2 w Krośnie;
- Pani Stanisława Samborska – mistrz w zawodzie fryzjer;
- Pani Małgorzata Reich - mistrz w zawodzie fryzjer;
Nauczyciele przedmiotów zawodowych fryzjerskich wybrani drogą losowania wśród opiekunów uczestników konkursu:
- Pani Ewa Bąk z Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie;
- Pani Barbara Kozioł z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu.

Klasyfikacja:
Z najwyższą ilością punktów na podium stanęli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie;
I miejsce - Łukasz Delikat
II miejsce - Anna Zając
III miejsce - Wioletta Stanisz
Wyróżnienie otrzymał Adrian Więcek uczeń z Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle.

Każda stylizacja była połączeniem wysokiego kunsztu fryzjerskiego z umiejętnościami i wyobraźnią przyszłych fryzjerów.
Efekty talentu i pracy uczniów z zachwytem podziwiali goście zaproszeni na konkurs oraz licznie zgromadzona publiczność. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów.

Relacja TV Obiektyw:

>>> obszerna fotorelacja