Aktualności
OFERTA NA ROK 2018/2019!

oferta

barometr zawodow

Kuchnia pełna pokrzyw…

zupa z pokrzywy 2018Pokrzywa zwyczajna od dawna wszechstronnie użytkowana jako roślina lecznicza i kosmetyczna, należy do najbardziej niedocenianych i zwykle kojarzona jest z pieczeniem, swędzeniem oraz bąblami na skórze.

A to za sprawą pokrywających całą roślinę włosków wywołujących pieczenie spowodowane występowaniem w nich m.in. takich substancji, jak kwas mrówkowy, histamina i serotonina. Jednak pokrzywa ze względu na skład chemiczny stanowi cenne źródło substancji wykorzystywanych w leczeniu wielu dolegliwości. Z tego względu od pradziejów jest uważana za jedną z cenniejszych roślin stosowanych i wykorzystywanych w ziołolecznictwie, kuchni, kosmetyce, a także w przemyśle. O jej właściwościach leczniczych pisał już w starożytności m.in. Hipokrates.
Uczniowie klasy II TŻ wspólnie z nauczycielem panią Elżbietą Jaracz postanowili na własnej skórze, a raczej podniebieniach wypróbować smak i zastosowanie tego wspaniałego i dobroczynnego zioła.
Na zajęciach z pracowni przygotowali następujące potrawy:
- zupa krem z pokrzyw z orzechami
- tarta z pokrzywami
- pokrzywowe pappardelle z sosem pomidorowym i mięsem
- naleśniki pokrzywowe z serem i łososiem
- beza Pavlova z kremem pokrzywowo - miętowym

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

nabor logo 2018

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Gościmy

Odwiedza nas 220 gości oraz 0 użytkowników.

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin