227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

konstytucja 2018Dnia 26 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas: I TŻ (Dominika Kolasa, Aleksandra Wiśniowska), II TF (Roksana Durał, Wioletta Stanisz) i III TŻ (Mateusz Malina, Julia Bereza, Karol Ruciński) pod opieką pani Moniki Delikat i pani Małgorzaty Mercik przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie.
Uroczystość tę zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Otrzymaliśmy możliwość przypomnienia sobie historii dotyczącej tego zdarzenia.
Uczniowie przybliżyli nam najważniejsze fakty związane z tym wydarzeniem.
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, obchodzona jest przez ponad 200 lat i nie przeszkodziły w tym represje ani rozbiory. Przez te wszystkie lata, Polacy widzą w niej symbol patriotycznych dążeń do odrodzenia. Kilkadziesiąt lat temu jak i dziś, rocznica ta obchodzona jest z dumą i świadomością jej znaczenia dla narodu polskiego.