Szkolny konkurs baristyczny

konkurs baristyczny 2018Dnia 01 marca 2018 r. odbył się pierwszy SZKOLNY KONKURS BARISTYCZNY. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap – test z wiedzy o kawie, drugi etap - część praktyczna, podczas której uczestniczy mieli wykonać Espresso, Cappuccino, Latte macchiato.

Jury oceniało poprawność pracy przy młynku, parzeniu espresso, spienianiu mleka oraz sposób wykończenia i podania. Uczniowie z pełnym profesjonalizmem wykonywali zadanie.

Klasyfikacja konkursowa:
I miejsce – Klaudia Tebich
II miejsce – Emilia Uliasz
III miejsce – Karol Ruciński
IV miejsce – Mateusz Malina oraz Wiktor Bilski

Na zakończenie pani wicedyrektor Agata Betlej wręczyła uczestnikom dyplomy i nagrody książkowe.
Uczniowie kształcą się na kierunku Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych. Składamy gratulacje oraz serdeczne podziękowania uczestnikom.