Honor ważniejszy niż życie

ak rocznica 201876 lat temu została powołana Armia Krajowa, najlepiej zorganizowane wojsko konspiracyjne w trawionej wojną Europie.

Walka o niepodległą Polskę była dla nich świętym obowiązkiem, a Bóg i honor najwyższymi wartościami. Bez wahania oddawali życie, walcząc o to, w co mocno wierzyli – tak w wielkim skrócie można opisać żołnierzy Armii Krajowej. Dzisiaj mija 76 lat, odkąd naczelny wódz gen. Władysław Sikorski powołał tę legendarną podziemną formację wojskową do życia.
14 II 2018r. młodzież ze Szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie wraz z opiekunem udała się pod pomnik Armii Krajowej w celu uczczenia powstania Armii Krajowej. Złożyła wiązankę kwiatów, zapaliła znicze. Rocznicę upamiętnili także kombatanci: Pani Jadwiga Węgrzyn, Pan Stanisław Pomprowicz oraz Szkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie.