Aktualności
Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Fabryka Piernika
Jesienne metamorfozy 2018
Szpetnar Cup 2018
Przy deserze o Niepodległej
X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

X Międzynarodowy Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu

dzien pamieci 2018Dnia 22 stycznia 2018 r. uczniowie klasy III TF wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Pamięci o ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu.

Uroczystości miały miejsce w Krośnie przy ul. Franciszkańskiej 9, gdzie znajduje się pamiątkowa tablica ulokowana w miejscu getta żydowskiego. Tam też zostały złożone kwiaty przez krośnieńskie władze i delegacje instytucji publicznych. Minutą ciszy została uczczona pamięć Żydów krośnieńskich. Uczniowie klasy III TF mieli możliwość poznać żywego świadka historii, osobę, która jako mała dziewczynka mieszkała przez pewien czas w Krośnie niedługo po wybuchu wojny i podzieliła się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej uczniowie obejrzeli wystawę pt. „Listy do Sali” z Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie, a następnie w auli PWSZ wysłuchali wspomnień pani Margalit Goldstein – „Opowieść o życiu” swoich rodziców, którzy w czasie II wojny światowej żyli i pracowali w Krośnie oraz „Wspomnienie domu” Małki Schacham Dorm – związanej z Rymanowem.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.