Wigilia w Krośnieńskim Hospicjum

wigilia hospicjum 2017Pięknie nakryte stoły, pachnąca choinka, kolędy, pastorałki, barszcz z uszkami, ryba, pierogi, kompot z suszu,… czyli siódme Spotkanie Wigilijne w Krośnieńskim Hospicjum.

Odbyło się 21 grudnia 2017 r. i zostało zorganizowane dla samotnych i potrzebujących z terenu miasta i Gminy Krosno. To  tylko namiastka prawdziwej Wigilii. Tylko i „aż”, bo przecież nie wszyscy będą mogli w te najpiękniejsze Święta w roku cieszyć się bogato zastawionym stołem, dobrym słowem i bliskością rodziny.
Ciepłe słowa i życzenia skierował do Gości ks. bp Stanisław Jamrozek, prezydent Miasta Krosna Pan Piotr Przytocki, ksiądz dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej, przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz ksiądz dyrektor Krośnieńskiego Hospicjum. Przy wigilijnym stole zasiedli również przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej i wolontariusze.
Tradycyjnie wolontariusze z naszej szkoły: Klaudia Drzyzga (2 TŻ), Wiktoria Zawojska (3 C/K), Sylwia Borek (2 C/F), Paulina Faliszek (2 C/F), Klaudia Poręba (2 TŻ), Karolina Kustroń (2 TŻ), Klaudia Marszał (2 TŻ), Magdalena Ludwa (2 K/W), Arkadiusz Hejnar (3 TŻ), Dominika Kolasa (1 TŻ), Krystian Mikuszewski (1 TŻ), Wiktoria Radoń (1 K/W), Weronika Gonet, Pani Agnieszka Gonet, Pani Halina Szpiłyk, Pani Anna Kustroń, Pani Grażyna Litwin wsparli pracowników Hospicjum w przygotowaniu i zapewnili obsługę Wigilii.

… I niech nie zabraknie okruchów dobroci co
spadają z opłatka z gorącym życzeniem
tak świątecznie… Dzieciątko…
/Eligiusz Dymowski/