Aktualności

Aktualności

Wystartowała REKRUTACJA do udziału w Kampanii DRUGIE ŻYCIE 2017/18

Zapraszamy szkoły ponadgimnazjalne z województwa podkarpackiego do włączenia się w akcję!


Szanowni Państwo, po raz 3. firma Fresenius Medical Care Polska oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych zapraszają szkoły ponadgimnazjalne z województwa podkarpackiego do udziału w kampanii Drugie życie 2017/2018. Drugie życie to informacyjno-edukacyjna akcja skierowana do szkół, które chcą poszerzać swoją wiedzę na temat transplantacji i gotowe są do działania w swoim lokalnym środowisku.
Jeśli są Państwo szkołą, która chce:
- pogłębiać wiedzę na temat medycznych, prawnych i etycznych aspektów przeszczepiania narządów w naszym kraju,
- przez kilka miesięcy angażować się w działania edukacyjne dotyczące świadomego dawstwa narządów,
- promować w lokalnym środowisku ideę transplantacji i oświadczeń woli,
- zdobyć czek w wysokości 2000 zł na dowolnie wybrany cel charytatywny,
zapraszamy do udziału w projekcie!
W kampanii udział może wziąć 15 szkół. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak przystąpić do kampanii Drugie życie?
- Prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wpisując w tytule: „Zgłoszenie: kampania Drugie życie w województwie podkarpackim”. W treści wiadomości prosimy podać nazwę szkoły, adres, dane osoby kontaktowej (imię, nazwisko, telefon, e-mail do wyznaczonego przez szkołę koordynatora akcji),
- Na zgłoszenia czekamy do 9 stycznia 2018 r.

Więcej na temat akcji:
Kampania Drugie życie trwać będzie od stycznia do maja 2018. W tym czasie Szkoła zobowiązana będzie do:
- udziału opiekuna i maksymalnie 3 uczniów w uroczystej inauguracji kampanii, które odbędzie się 18 stycznia 2018 r. w Rzeszowie (termin może ulec zmianie). Podczas spotkania młodzież zostanie wprowadzona przez ekspertów medycznych w temat transplantacji, jej medycznych, prawnych i etycznych aspektów oraz pozna historie pacjentów żyjących z przeszczepionym narządem. Każdy Zespół szkolny otrzyma także materiały promocyjne i edukacyjne: koszulki, naklejki, przypinki, oświadczenia woli, broszury edukacyjne;
- przeprowadzenia w swoim lokalnym środowisku autorskiej kampanii promującej ideę transplantacji, której kształt i zasięg zależeć będzie wyłącznie od kreatywności i zaangażowania szkolnych zespołów;
- nadesłania raportu ze zrealizowanych działań wraz z dokumentacją zdjęciową ze wszystkich przeprowadzonych akcji, w terminie do 1 czerwca 2018 r.

Przez cały okres trwania kampanii organizatorzy zapewniają szkołom wsparcie merytoryczne.
W czerwcu 2018 na podstawie nadesłanych raportów i dokumentacji wybrane zostaną 3 zespoły szkolne, których działania charakteryzować się będą najwyższym poziomem i skutecznością. Trzy najlepsze szkoły otrzymają czeki charytatywne w wysokości 2000 zł, które będą mogły przeznaczyć na wsparcie wybranej przez siebie inicjatywy charytatywnej.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.