Aktualności
Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Fabryka Piernika
Jesienne metamorfozy 2018
Szpetnar Cup 2018
Przy deserze o Niepodległej
X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

Zapach korzennych przypraw w każdym zakątku krośnieńskiego rynku

perniki rynek 2017Po raz kolejny w dniach 9 i 10 grudnia 2017 r. mieszkańców Krosna i okolic zwabił na krośnieński rynek piernikowy zapach, który wydobywał się z powstałej tam Fabryki Piernika. Powstała ona dzięki współpracy Urzędu Miasta Krosna, Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie.


W sercu miasta przygotowany został namiot, który nauczyciele przedmiotów gastronomicznych i uczniowie kształcący się w zawodach gastronomicznych w ZSP Nr 2 w Krośnie zamienili w piernikową krainę jak z bajki. Licznie przybyli goście mogli obserwować, jak przebiegał proces przygotowania piernikowego ciasta, nadawania piernikom bożonarodzeniowych kształtów, ich wypieku oraz dekoracji. Zostali także zapoznani z historią pierników, tradycyjną recepturą na piernikowe ciasto, przyprawami korzennymi, technikami lukrowania oraz różnymi elementami dekoracyjnymi. Udział w piernikowych warsztatach i możliwość własnoręcznego wykonania pierników dostarczyła Krośnianom wiele radości i wprowadziła w atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dodatkową atrakcję stanowiły świątecznie udekorowane stoły z bogatą piernikową aranżacją w postaci: szopki, domków, choinek, zaprzęgu reniferów, drobnych pierniczków o różnych kształtach. To ,,piernikowe szaleństwo” powoli ale zdecydowanie wkroczyło w zacisze krośnieńskiej starówki, a woń korzennych przypraw rozbudziła zmysły Krośnian starszych i młodszych. Piernikowe dekoracje staną się zapewne ozdobą wigilijnych stołów mieszkańców i będą swym wyjątkowym zapachem przypominać o grudniowej Fabryce Piernika.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 282 gości oraz 0 użytkowników.