Uczciliśmy święto Odzyskania Niepodległości

10 listopada z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości nauczyciele i młodzież naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Mszy Św. dziękczynnej za dar Odzyskania Niepodległości.

Listopad to miesiąc pamięci o naszych bliskich zmarłych, dlatego drugą intencję poświęciliśmy zmarłym nauczycielom, pracownikom obsługi i uczniom. Organizowanie uroczystej Mszy Św. i akademii poświęconej kolejnej rocznicy Niepodległości w Kościele oo Franciszkanów jest tradycją, która wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Oprawa uroczystej Mszy Św. oraz montaż słowno – muzyczny pod tytułem „Pociąg do wolności” został przygotowany przez p. Małgorzatę Mercik i p. Monikę Delikat. Utwory recytowali: Beata Turczyńska kl. III TF, Aleksandra Kuliga kl. II TF, Wioletta Stanisz kl.II TF, Dominika Kolasa kl. ITŻ, Aleksandra Wiśniowska kl. ITF.

Smutne groby bez nazwiska,
Nad którymi krzyż połyska.
Z białej brzozy uciosany;
Próchniejący, zapomniany
Krzyż.

Innym laury, innym sława,
A wam tylko dola krwawa,