Aktualności
XI Jarmark Franciszkański
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski
Event młodych przedsiębiorców
Szkolny konkurs baristyczny
XV Wojewódzki Turniej o tytuł „Najlepszy Uczeń w Zawodzie Cukiernik”
26 Finał WOŚP
Blaga 2017
Europejskie podróże po wiedzę i doświadczenie zawodowe - staże zagraniczne
IV Gala Medyczna z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia
Europejski Turniej Piłki Siatkowej

Aktywni, kreatywni i o wielkim sercu

pierniczki 2017... tylko dzięki takim ludziom udało sie przeprowadzić już po raz 9 akcję Pierniczki dla krośnieńskiego hospicjum. Tradycyjnie już od pierwszych dni listopada w pracowni gastronomicznej ZSP nr 2 uczniowie klasy 1 KW, 2 CF, 2 KW, 3 CK, 1 TŻ, 2 TŻ, 3 TŻ, 4 TŻ z nauczycielami przedmiotów gastronomicznych P. Agatą Paradysz, P. Elżbietą Matusz, P. Elżbietą Jaracz, P. Alicją Kus, P. Agnieszką Gonet, P. Anną Kustoń, P. Haliną Szpiłyk wypiekali i zdobili pierniczki.

Pod koniec listopada ekipa wolontariuszy z klasy 1 TF Alicja Turoń, Emilia Rolewicz, Monika Kielar, Izabela Baran, Magdalena Stec, Natalia Wiśniowska, Julia Kluk, Aleksandra Kuźnar, z klasy 2 KW Dominika Boroń i Monika Pernal, oraz P. Dorota Wais, P. Maciej Mrozek, P. Adam Buczyński z opiekunem SKW P. Grażyną Litwin pakowała pierniczki. ... a było ich bardzo dużo, bo od początku są z nami piekarze i cukiernicy zrzeszeni w Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie tj.:

 • Cukiernia „JAGUSIA” s.c. I. Deptuch w Krośnie
 • Cukiernia „ANIA” Wypiek i Sprzedaż Ciast – A. Kijek, J. Frużyński w Chorkówce
 • Sajdak Piekarnia s.c. – Wiesława i Jerzy Sajdakowie w Zręcinie
 • Marek Kiełtyka ‑ Piekarnia Kiełtyka
 • Wytwórnia Ciast i Lodów „MILANA” – Rafał i Stanisław Zając w Korczynie
 • Cukiernia – Handel Art. Wielobranżowymi – Buczek Krzysztof w Głowience
 • Cukiernia „JEDLICZE” – Grzegorz Nowak
 • Cukiernia JoAsia - Piotr Lech w Krośnie

oraz

 • Piekarnia Pana Józefa Guzika
 • Pani Dorota Cząstka
 • Po raz pierwszy do tej szlachetnej akcji włączyła sie młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi w Krośnie.

Tak przygotowane pierniczki w dniu 3 grudnia 2017 r. rozprowadzaliśmy pod kościołami:

 • Franciszkanów - wolontariusze z naszej szkoły: Klaudia Pałycia (kl. 2CF), Magdalena Ludwa (kl. 2KW),, Magdalena Gunia (kl. 2KW), Ewa Stasiowska (kl. 2CF), Oliwia Ginalska (kl. 2CF), Klaudia Drzyzga (kl. 2TŻ), pod opieką P. Grażyny Litwin – zebrana kwota 1299 zł
 • Św. Piotra i Św. Jana z Dukli - wolontariusze z naszej szkoły Paulina Faliszek (kl. 2CF), Dominika Kustroń (kl. 2CF), Adrian Szostak, Klaudia Hawrot (kl. 1TF), Tomasz Leszko (kl. 3CK), Monika Pernal (kl. 2KW), Kamil Krutyn, oraz Monika Barabasz i Natalia Klamut z ZSP Nr 1, Paulina Mikosz (SP nr 10) pod opiekąDoroty Wais i P. Macieja Mrozka ‑ zebrana kwota 1001,02 zł,
 • Farnym - młodzież z 1 LO pod opieką Edyty Karwat ,
 • Kapucynów - wolontariusze z ZSP nr 5 pod opieką P. Iwony Majko-Bogacz,
 • w Polance młodzież z Gimnazjum Nr 5 w Krośnie pod opiekąMarioli Przetacznik,
 • Miłosierdzia Bożego - zapraszamy 10 grudnia 2017 r. - wolontariusze z MZS nr 1 pod opieką Elżbiety Boś.

oraz

 • w Galerii VIVO członkowie TPKH P. Wira Jankowska i P.Dorota Cząstka.

Koordynatorem akcji z ramienia Cechu Rzemiosł Rożnych w Krośnie była P. Marta Urbanowicz-Matelowska, a całej akcji P. Grażyna Litwin z ZSP nr 2.

Dziękujemy Ojcom Franciszkanom za udostępnienie pomieszczenia, które umożliwiło nam zabezpieczenie logistyczne akcji.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, bo dzięki waszej hojności nasza akcja wciąż się rozwija i daje radość tym, którzy wkładają serce i czas by ją przygotować, a pensjonariuszom Krośnieńskiego Hospicjum ulgę w cierpieniu.

opracowała Grażyna Litwin - opiekun SKW

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.