Fabryka pierników rozpoczęła już swoją działalność

pierniki 2017Choć od Świąt Bożego Narodzenia dzieli nas jeszcze kilkanaście dni, to zapach pieczonych pierników i przyprawy korzennej unosi się w naszej szkole już od jakiegoś czasu.

Wszystko to za sprawą nauczycieli przedmiotów gastronomicznych i uczniów, którzy zaangażowali się w imprezę FABRYKA PIERNIKA, organizowaną po raz drugi przez Urząd Miasta na krośnieńskim rynku.
Z ciasta piernikowego przygotowywane są nie tylko tradycyjne pierniczki, ale też inne ozdoby-przysmaki z tego korzennego ciasta, takie jak: domki, bombki, choinki, zaprzęg reniferów, dzwonki i szopka.
Wszystkie te słodkie dzieła sztuki trafią jako dekoracja na piernikowy stół w Fabryce Piernika w dniach 9 i 10 grudnia, aby cieszyć oko dzieci oraz dorosłych krośnian.
ZAPRASZAMY!!!