Szarlotka Klaudii... najlepsza!

szarlotka 2017Po raz drugi odbył się „Szkolny Festiwal Szarlotki”.

Do konkursu przystąpili uczniowie klasy II K/W: Wawrzkowicz Klaudia, Winiarska Klaudia, Gunia Magdalena, Wolańska Klaudia, Bilska Natalia, Marszałek Mariola. Uczennice przygotowały konkursowe szarlotki w pracowni gastronomicznej pod czujnym okiem p. Elżbiety Matusz. Z kolei uczniowie klasy III C/K wypiekli swoje tradycyjne jesienne ciasta pod opieką p. Haliny Szpiłyk. Grupa uczniów z klasy I TŻ: Kolasa Dominika, Kurowska Weronika, Mikuszewski Krystian, Michałowska Weronika i Sieniawski Hubert również spróbowała swoich sił i przygotowała trzy szarlotki pod okiem p. Agnieszki Gonet.
W sumie w konkursie wzięło udział dziewięć szarlotek. Po wizycie ostatniego jurora, nastąpiła wyczekiwana chwila - wybór najlepszego ciasta! Po zliczeniu głosów okazało się, że laureatami zostali:

I miejsce – Wawrzkowicz Klaudia, Winiarska Klaudia,
II miejsce – Bilska Natalia, Gunia Magdalena, Marszałek Mariola,
III miejsce – klasa III C/K (cały zespół klasowy).

Uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy dobrego smaku, ponieważ poziom konkursu był bardzo wysoki, a o zwycięstwie decydowała minimalna różnica punktów.

Przepisy na szarlotki, które zwyciężyły znajdują się na stronie naszej szkoły
w Kąciku Kulinarnym.

Wszystkim, którzy przystąpili do konkursu i oddali swoje głosy – dziękujemy. :)