Słodka wycieczka

slodka wycieczka 201725 września grupa uczniów naszej szkoły kształcąca się w zawodzie cukiernik oraz kucharz w ramach lekcji przedmiotowej odwiedziła Muzeum Lizaka w Jaśle.

Zwiedzanie tego miejsca rozpoczęło się od zapoznania uczniów z historią powstawania Zakładu Przemysłu Cukierniczego „Liwocz” oraz z technologią produkcji lizaków na przestrzeni lat.
Uczniowie mogli także zobaczyć maszyny produkcyjne, różne rodzaje cukru a także aromaty, które są wykorzystywane do produkcji cukierków. Jednak największe zainteresowanie wzbudził pokaz ręcznego wyrabiania lizaków.
Wycieczka pomogła uczniom lepiej poznać i zrozumieć proces produkcji słodkich i aromatycznych karmelków.