Aktualności
XI Jarmark Franciszkański
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski
Event młodych przedsiębiorców
Szkolny konkurs baristyczny
XV Wojewódzki Turniej o tytuł „Najlepszy Uczeń w Zawodzie Cukiernik”
26 Finał WOŚP
Blaga 2017
Europejskie podróże po wiedzę i doświadczenie zawodowe - staże zagraniczne
IV Gala Medyczna z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia
Europejski Turniej Piłki Siatkowej

Narodowe czytanie!

narodowe czytanie 20175 września 2017 r. w uczniowie klasy III TG, I TF, II K/W wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie, której patronuje Para Prezydencka. W tym roku Para Prezydencka zachęcała do czytania ,,Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Uczniowie zgromadzili się w pracowni polonistycznej, a każdy miał ze sobą egzemplarz "Wesela” własny lub wypożyczony z biblioteki szkolnej. Szkolne czytanie poprzedzone zostało wygłoszeniem referatów przygotowanych przez uczniów na temat: "Wesele” S. Wyspiańskiego jako dramat narodowy oraz symbole w "Weselu”. Akcję Narodowego Czytania w szkole rozpoczął Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, następnie fragmenty dramatu z podziałem na role czytali uczniowie. Uczestnicy ze skupieniem słuchali słów zapisanych wiele lat temu na kartach "Wesela” przez S. Wyspiańskiego. Akcji towarzyszyła wystawa różnych wydań dramatu, innych dzieł autora oraz plakat reklamujący Narodowe Czytanie. Młodzież, która przyniosła własne egzemplarze książki, mogła je opatrzyć stemplem otrzymanym przez szkołę.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.