Aktualności
Fabryka Piernika
Jesienne metamorfozy 2018
Szkolny konkurs o tytuł „Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik”
Szpetnar Cup 2018
Przy deserze o Niepodległej
X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski
XV Wojewódzki Turniej o tytuł „Najlepszy Uczeń w Zawodzie Cukiernik”

Narodowe czytanie!

narodowe czytanie 20175 września 2017 r. w uczniowie klasy III TG, I TF, II K/W wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie, której patronuje Para Prezydencka. W tym roku Para Prezydencka zachęcała do czytania ,,Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Uczniowie zgromadzili się w pracowni polonistycznej, a każdy miał ze sobą egzemplarz "Wesela” własny lub wypożyczony z biblioteki szkolnej. Szkolne czytanie poprzedzone zostało wygłoszeniem referatów przygotowanych przez uczniów na temat: "Wesele” S. Wyspiańskiego jako dramat narodowy oraz symbole w "Weselu”. Akcję Narodowego Czytania w szkole rozpoczął Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, następnie fragmenty dramatu z podziałem na role czytali uczniowie. Uczestnicy ze skupieniem słuchali słów zapisanych wiele lat temu na kartach "Wesela” przez S. Wyspiańskiego. Akcji towarzyszyła wystawa różnych wydań dramatu, innych dzieł autora oraz plakat reklamujący Narodowe Czytanie. Młodzież, która przyniosła własne egzemplarze książki, mogła je opatrzyć stemplem otrzymanym przez szkołę.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.