Marzenia się spełniają...

otwarcie sali 2017Po przeszło pięćdziesięciu latach istnienia doczekaliśmy chwili, gdy możemy poszczycić się pełnowymiarową salą gimnastyczną wraz zapleczem dydaktycznym. Uroczyste otwarcie Sali miało miejsce 14 czerwca br.

W uroczystości wzięli udział licznie przybyli Goście, a wśród nich: Piotr Babinetz – Poseł na Sejm RP reprezentowany przez Krzysztofa Babinetza, Stanisław Piotrowicz – poseł na Sejm RP reprezentowany przez Sabinę Kozubal, Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Stanisław Fundakowski – Wicekurator Oświaty, Marian Gancarz – wizytator KO, Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna, Bronisław Baran – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna, Joanna Sowa – Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Krosna, Zbigniew Kubit – Przewodniczący Rady Miasta Krosna, Stanisław Słyś – b. Przewodniczący Rady Miasta Krosna, Grażyna Gregorczyk – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krosna, Piotr Grudysz – Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Krosna, Grzegorz Półchłopek – Naczelnik Wydziału Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Krosna reprezentowany przez Katarzynę Bienia, Anna Dubiel – Przewodnicząca Wydziału Komisji Kultury, Sportu i Turystyki, Anna Szajna i Jarosław Grześków – inspektorzy WE, Kazimiera Kamińska – Naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Krosna, Franciszek Wnęk i Witold Bauer – Kierownicy robót budowlanych, Marek Kiełtyka – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych i Wiesława Sajdak Podstarszy Cechu oraz Marta Urbanowicz – Matelowska – Kierownik Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie, Tadeusz Majchrowicz – zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność reprezentowany przez Magdalenę Kubit, Marek Skalski – Prezes Tarkett Polska, Paweł Paśko – Wiceprezes Firmy Hand – Bud, Stanisław Łojek – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Antoni Dębiec – Dyrektor MOSiR w Krośnie, Arkadiusz Chmielowski – Radca prawny, Ojciec Krzysztof Janas – Proboszcz i Gwardian Franciszkanów w Krośnie, ks. Józef Gibała – Dyrektor Oratorium „Twój Dom” w Krośnie, Adam Buczyński – Zastępca Komendanta OHP, Dyrektorzy Liceum i Szkół Ponadgimnazjalnych z Krosna, mieszkańcy Osiedla Południe na czele z Przewodniczącym Zarządu Krzysztofem Babinetzem, przedstawiciele mediów, Beata Drzyzga – Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP Nr 2 w Krośnie, Małgorzata Raś – Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców ZSP Nr 2 w Krośnie, a także Ewa Starowiejska – Dyrektor ZSP Nr 2, Agata Betlej – Zastępca Dyrektora ZSP Nr 2, Barbara Kozdraś – Kierownik Szkolenia Praktycznego ZSP Nr 2, Mateusz Malina – Przewodniczący SU ZSP Nr 2.

Po powitaniu wszystkich zebranych przez Dyrektora Szkoły Panią Ewę Starowiejską, nastąpiło symboliczne przecięcie biało – czerwonej wstęgi. W ceremonii tej wzięli udział: Maria Kurowska, Stanisław Fundakowski, Piotr Przytocki, Bronisław Baran, Zbigniew Kubit, Stanisław Słyś, Ewa Starowiejska, a także uczniowie Mateusz Malina oraz Beata Turczyńska i Patryk Wilk.

Następnie Proboszcz i Gwardian Franciszkanów w Krośnie – o. Krzysztof Janas dokonał poświęcenia sali gimnastycznej wraz z kompleksem dydaktycznym.

Po krótkiej części artystycznej, którą przygotował Zespół Admiratio” działający przy naszej szkole oraz wpisach do pamiątkowej księgi, wszyscy udali się na degustację tortu i poczęstunek, który przygotowany został przez uczniów klas gastronomicznych pod czujnym okiem nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych.

Cieszymy się z faktu, że nasza szkoła się nieustannie rozwija. Mamy też nadzieję, że nowy obiekt w postaci nowoczesnej sali gimnastycznej wraz z salami dydaktycznymi w znaczący sposób podniosą atrakcyjność zajęć dydaktycznych, jak i praktycznych.

Dziękujemy lokalnym mediom – TV Obiektyw, Krosno24.pl, Radio Rzeszów, Nowemu Podkarpaciu i Nowinom – za przybycie i za możliwość podzielenia się tym wspaniałym wydarzeniem w środowisku lokalnym.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia oraz gościom za obecność w naszej uroczystości.