Dziesiąty - jubileuszowy Jarmark Franciszkański

jarmark 2017W niedzielę, 4 czerwca 2017 r. już o godzinie 9.00 w blasku promieni słonecznych rozpoczęliśmy wielkie, rodzinne świętowanie. Bardzo bogaty program, pełen atrakcji dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz dla całych rodzin wypełnił czas przeznaczony na niedzielny odpoczynek.

Już od samego rana do „Kawiarenki Murkowej” przyciągał zapach aromatycznej kawy i domowych ciast. Wielbiciele pierogów mogli zasmakować franciszkańskich specjałów z kapustą i czosnkiem niedźwiedzim. Na smakoszy swojskiego jadła czekały chleb ze smalcem i ogórkiem, proziaki, pesto z pokrzyw i podagrycznika ze słonecznikiem oraz kaszotto. Każdy mógł wesprzeć Kubusia kupując: kota w worku, ikony i obrazy malowane na łupku, przedmioty rękodzieła artystycznego na stoisku ,,Stowarzyszenia św. Ekspedyta" oraz ,,szwarc, mydło i powidło".
Przez cały czas trwania Jarmarku otwarty był „Salon piękności " - prowadzony przez młodzież Naszej Szkoły. Dla dzieci został zorganizowany blok gier i zabaw, który przeprowadziliśmy wspólnie z siostrami Józefitkami oraz grupą wolontariuszy z Gimnazjum w Korczynie pod opieką Pani Ewy Sikory.
Oj działo się, działo..., a to wszystko dzięki zaangażowaniu wielu osób. W organizację i obsługę Jarmarku z naszej szkoły włączyli się:
pani Halina Szpiłyk, Agnieszka Gonet, Anna Kustroń, Agnieszka Kasza - przygotowanie i sprzedaż specjałów kuchni „z pól i łąk” oraz obsługa kawiarenki i stoiska gastronomicznego,
pani Małgorzata Ciereszyńska, pan Wojciech Bazan - spikerzy,
panie Barbara Kozdraś, Aneta Nowotyńska, - obsługa salonu fryzjerskiego,
panie Halina Szpiłyk, Agnieszka Gonet, Anna Kustroń, Agnieszka Kasza - wystrój kawiarenki i stoiska gastronomicznego,
pani Małgorzata Płatek, Barbara Kozdraś, Halina Szpiłyk, Grażyna Litwin, pan Grzegorz Jamroga oraz Klaudia Drzyzga przekazanie fantów do "kota w worku",
panie Małgorzata Mercik, Agnieszka Gonet, Agnieszka Kasza oraz Klaudia Pałycia - wykonanie pysznych słodkości do kawiarenki,
pani Małgorzata Płatek - sprzedaż „kota w worku”,
pani Grażyna Litwin - pomoc w organizacji i przeprowadzeniu Jarmarku, przygotowanie i sprzedaż „Kota w worku", prowadzenie bloku gier i zabaw.
Młodzież: Paulina Mosoń, Ewa Prajsner, Elżbieta Wronkowicz, Klaudia Twaróg, Wiktoria Tocka, Oliwia Czekaj, Beata Turczyńska, Halina Bereza, - czesanie fryzur,
Maria Czaja, Halina Bereza, Dominika Odój, Paulina Fortuna, Marta Szewczyk, Weronika Gierlach, Wiktoria Zawojska, Aleksandra Dybaś obsługa stoiska gastronomicznego i kawiarenki,
Klaudia Pałycia, Sylwia Borek, Ewa Stasiowska, Oliwia Ginalska - sprzedaż lodów,
Mateusz Malina, Dominik Godek - za pomocą okularów 3D przenieśli ochotników w wirtualny świat, Halina Bereza, - sprzedaż kwiatów
oraz Karolina Pasterczyk, Magdalena Ludwa, Agnieszka Dobosz, Paulina Faliszek pomoc doraźna.
Całkowity dochód z Jarmarku został przeznaczony na leczenie i rehabilitację ciężko chorego Kuby.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Jarmark datkami, fantami oraz zakupami.

opracowały: Grażyna Litwin (opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza), Małgorzata Płatek (opiekun SU)

obszerna fotorelacja: część pierwsza i druga