KrosnoGra 2017

KrosnoGra 2017W dniu 4 czerwca 2017 r. już po raz szósty w ramach Dni Krosna na głównej płycie rynku, dziedzińcu PWSZ oraz na placu przy ulicy Franciszkańskiej odbyła się KrosnoGra.

W tym roku 14 spośród 30 organizacji na swoich przystankach przygotowało zadania, z którymi musiały zmierzyć się czteroosobowe drużyny. Zwycięzcami są wszyscy startujący, bo po raz kolejny dzięki ich wspaniałej postawie oraz ogromnemu zaangażowaniu organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Krośnie oraz Naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza mogliśmy poznać m.in. świat ludzi niepełnosprawnych, bariery na jakie w codziennym życiu napotykają. KrosnoGrę zorganizowały:
Przystanek I - Klub Sportowy BUDO - test bokserski.
Przystanek II - Klub Aktywnego Mieszkańca w Turaszówce - tangram, konkurencja sprawnościowa.
Przystanek III - Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum – Krosno - produkcja żonkili, zdobienie pierniczków.
Przystanek IV - Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział Krosno - pomiary geodezyjne.
Przystanek V - Krośnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku – krzyżówki i łamigłówki.
Przystanek VI - Polski Związek Krótkofalowców Podkarpacki Oddział w Krośnie - nawiązywanie łączności przez radio.
Przystanek VII - Klub Sportowy Swim2win - quiz o sporcie.
Przystanek VIII - Ochotnicza Straż Pożarna Krosno – Białobrzegi - konkurencje pożarnicze w praktyce i w teorii.
Przystanek IX - Polski Związek Niewidomych Koło w Krośnie – zadanie pn. „Tyflo-Litery”.
Przystanek X - SIM PCK Krosno – zadania z zakresu pierwszej pomocy.
Przystanek XI - Szkolny Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej Nr 5 im. Jana Pawła II w Krośnie –badminton, quiz + gra.
Przystanek XII - Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego Krosno – układanki, szyfry.
Przystanek XIII - Fundacja Wielkie Serce - gry i zabawy rodzinne.
Przystanek XIV - Stowarzyszenie Wojskowego i Szpitalnego Zakonu Św. Łazarza z Jerozolimy –
udzielanie pierwszej pomocy.
W prace związane z organizacją i przeprowadzeniem KrosnoGry z naszego SKW zaangażowali się wolontariusze: Maria Gancarz, Oliwia Dadańska, pani Grażyna Litwin.

Grażyna Litwin - opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza ZSP nr 2 w Krośnie

obszerna fotorelacja: część pierwsza i druga