II Międzyszkolne Zawody Nordic Walking

nordic walking 201719 maja 2017 r. odbyły się II Międzyszkolne Zawody Nordic Walking zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego ZSP Nr 2 oraz opiekunów 9-10 HP Krosno.

Zawody zostały przeprowadzone na terenie Parku Jordanowskiego w Krośnie, gdzie zostały wyznaczone trasy: 2 km dla dziewczyn i 3 km dla chłopców. Udział w nich wzięło ponad 50 uczniów. Celem tych zawodów było propagowanie zdrowego trybu życia, wzbudzanie ducha sportowej rywalizacji, a także wskazanie zalet uprawiania Nordic Walking.
Rywalizację poprzedził pokaz poprawnej techniki Nordic Walking, zaprezentowany przez p. Krzysztofa Gierlasińskiego oraz rozgrzewka, którą poprowadził p. Artur Panaś.

Wyniki:
Kat. dziewczęta – szkoły zawodowe:
I miejsce: Maria Gancarz – III C/K
II miejsce: Agnieszka Dobosz – I C/F
III miejsce: Paulina Mosoń – I C/F

Kat. dziewczęta – technikum:
I miejsce: Klaudia Drzyzga – I TŻ
II miejsce: Natalia Kozioł – I TF
III miejsce: Angelika Szyszlak – I TŻ

Kat. chłopcy – technikum:
I miejsce: Hubert Folcik – II TF

Kat. chłopcy – szkoły zawodowe:
I miejsce: Kacper Józefczyk – MZS Nr 5 Krosno
II miejsce: Daniel Materowski – III F/W
III miejsce: Patryk Orlof - MZS Nr 5 Krosno

Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi okolicznościowe medale i puchary. Sędziowie wyróżnili także Agnieszkę Dobosz (I C/F) i Klaudię Stanisz (IC/F) za najlepszą technikę marszu.
Zawody zorganizowali i czuwali nad prawidłowym ich przebiegiem: p. Krzysztof Gierlasiński, p. Artur Panaś, p. Ewa Starowiejska, p. Hubert Wilk, p. Wiesław Wójcik – nauczyciele wych. fiz. oraz opiekunowie OHP: p. Dorota Wais, p. Stanisław Machowski i p. Adam Buczyński.