XVI Turniej Wojewódzki o tytuł: „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer” za nami…

turniej wojewodzki fryzjer 201715 maja 2017 r. już po raz szesnasty w naszej szkole odbył się Turniej Wojewódzki o tytuł: „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer” pod hasłem: „Geometryczne fantazje”. Współorganizatorem konkursu był Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie, a honorowy patronat objął Prezydent Miasta Krosna.

W Turnieju wzięło udział 11 uczniów z 5 szkół województwa podkarpackiego:

1. Zespół Szkół Nr 4 w Dębicy: Karolina Figura i Karolina Ozga;
2. Zespół Szkół Nr 5 w Sanoku: Paulina Mołczan;
3. Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie: Joanna Kowalska, Gabriela Noga, Edyta Piękoś;
4. Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie: Rafał Majewski, Natalia Ryczek;
5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie: Łukasz Delikat, Wioletta Stanisz, Iwona Szafran.

Jury w składzie:

• Przewodnicząca: Pani Ewa Starowiejska- dyrektor ZSP Nr 2 w Krośnie
Członkowie:
• Pani Stanisława Samborska - mistrzyni w zawodzie fryzjer
• Pani Małgorzata Reich - mistrzyni w zawodzie fryzjer
• Pan Dawid Nastał – fryzjer – stylista, absolwent naszej szkoły,
• Pan Karol Sokołowski – fryzjer- stylista, absolwent naszej szkoły,

oceniało: organizację stanowiska pracy, zgodność fryzury z tematem, artyzm i kreatywność w tworzeniu fryzury oraz spójność elementów zadania, czyli fryzurę, makijaż i strój.

Zwycięzcami XVI Turnieju Wojewódzkiego o tytuł: „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer” zostali:

I miejsceRafał Majewski, który reprezentował Zespół Szkół Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie -
II miejscePaulina Mołczan z Zespołu Szkół Nr 5 w Sanoku
III miejsceWioletta Stanisz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie.
Nagrody dla zwycięzców ufundowali sponsorzy imprezy m.in. p. Agata Gierlach właścicielka salonu fryzjerskiego Katrin oraz p. Izabela Janiec przedstawicielka firmy Silveco.

Wyróżnienia od sponsorów imprezy otrzymali:

Iwona Szafran uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie, nagrodę ufundował dyrektor handlowy sieci sklepów „S” p. Wiesław Mezglewski;
Natalia Ryczek uczennica Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie, a nagrodę ufundowała p. Magdalena Miśkowiec właścicielka sklepu Top Secret w Krośnie;
Joanna Kowalska uczennica Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie, a nagrodę ufundowała p. Magdalena Miśkowiec właścicielka sklepu Top Secret w Krośnie;
Rafał Majewski uczeń Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie, a nagrodę ufundowała p. Magdalena Miśkowiec właścicielka sklepu Top Secret w Krośnie;
Karolina Ozga uczennica Zespołu Szkół Nr 4 w Dębicy,nagrodę ufundowała pani Krystyna Guzik właścicielka sklepu Art. Dom w Krośnie;
Wioletta Stanisz uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie, a nagrodę ufundowała pani Beata Kozner, przedstawicielka firmy Mary Kay.

Kolejna edycja Wojewódzkiego Turnieju o tytuł „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer” odbyła się przy ogromnym wsparciu licznych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.
A byli nimi:
• Prezydent Miasta Krosna p. Piotr Przytocki
• Cech Rzemiosł Różnych
• AFK Gorlice
• Art. Dom – p. Guzik Krystyna
• Bedar – salon odzieżowy p. Bernadeta Wacławska
• Cukiernia Ania – p. Anna Kijek
• Cukiernia Jagusia – p. Arkadiusz, Ireneusz i Zdzisława Deptuchowie
• Cukiernia Joasia – p. Piotr Lech
• Firma Produkcyjno – Handlowo – Usługowa p. Czesława Kosiek
• Mary Kay – p. Beata Kozner
• Multiagencja ubezpieczeniowa – p. Janusz Raś
• Piekarnia Łężany – p. Marek Kiełtyka
• Piekarnia Rymanów – p. Krzysztof Urbanik
• Salon fryzjerski Catrin – p. Agata Gierlach
• Salon fryzjerski – p. Stanisława Samborska
• Salon fryzjerski – p. Małgorzata Reich
• Sieć sklepów „S”- p. Wiesław Mezglewski
• Silveco – p. Izabela Janiec
• Top Secret – p. Magdalena Miśkowiec
• Uzdrowisko Iwonicz S.A. – p. Piotr Komornicki.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od sponsorów.
W czasie trwania konkursu uczennice kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich wzięły udział w szkoleniach kosmetycznych, które przeprowadziły: pani Izabela Janiec z firmy Silveco oraz p. Beata Kozner z Firmy Mary Kay.

Opracowała:
mgr Małgorzata Ciereszyńska

obszerna fotorelacja >>> https://www.flickr.com/photos/93775581@N03/sets/72157683926933085