„Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer” – eliminacje szkolne

fryz szkolny 201712 maja 2017 roku odbyły się eliminacje szkolne do konkursu wojewódzkiego o tytuł: „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”.

Na etapie szkolnym komisja konkursowa miała wyłonić spośród pięciu uczestników tylko trzy osoby, które będą mogły zrealizować swoje marzenia geometrycznych fantazji na etapie wojewódzkim już w najbliższy poniedziałek – 15 maja.

Do eliminacji szkolnych przystąpili uczniowie: Wiktoria Tocka i Sebastian Szmyd – z kl. II F/W; Wioletta Stanisz kl. I TF; Łukasz Delikat kl. II TF; Iwona Szafran kl. III TF wraz z modelkami: Agnieszką, Kariną, Anitką ( lat 12), Dominiką i Karoliną.
Wśród uczestników eliminacji szkolnych panowała zdrowa rywalizacja pokonywania wszelkich trudności w osiągnięciu wyrzeźbionego efektu końcowego fryzury.
Uczniowie z zapałem i fantazją wyczesywali pasma włosów, modelowali z nich formy prostokątów, kul i innych brył aby dokonać nowych aranżacji stylizowanych fryzur.

Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca – pani dyrektor Ewa Starowiejska i członkowie – pani kierownik Barbara Kozdraś i pani Barbara Lągawa – Dereń brała pod uwagę i oceniała zgodnie z kryteriami regulaminu następujące obszary: organizację i bhp, artyzm fryzury i spójność z elementem makijażu i ubioru oraz umiejętności techniczne objęte tematem.
W związku z powyższym zostały wyróżnione trzy fryzury, których twórcy zakwalifikowali się do II etapu konkursu. Są to: Wioletta Stanisz, Iwona Szafran, Łukasz Delikat.
Nagrody pocieszenia otrzymali Wiktoria i Sebastian.