„Wiosenne Metamorfozy 2017”

metamorfozy 2017W dniu 25 kwietnia 2017 r. w naszej szkole został zorganizowany Szkolny Konkurs Fryzjerski „Wiosenne Metamorfozy” pod hasłem „Wiosna w duszy nam gra”. Jest to konkurs z elementami stylizacji w modzie i makijażu.

Uczennice stylizowały zaproszone przez siebie modelki, kreując ich nowy, wiosenny wygląd.

Wśród laureatów znalazła się Paulina Mosoń uczennica I klasy, która zajęła I miejsce, Karolina Liput z klasy III, która zajęła II miejsce oraz Agnieszka Dobosz z klasy I, zdobywczyni III miejsca.

Organizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki wyjątkowo aktywnej współpracy szkoły i hufca. Nie byłoby jednak szans na takie wydarzenie bez pomocy i wsparcia salonów fryzjerskich i innych zakładów, w których uczennice odbywają praktyki.

Atrakcyjne nagrody i dyplomy wręczali między innymi: Wicedyrektor ZSP Nr 2 p. Agata Betlej, Zastępca Komendanta 9-10 Hufca w Krośnie, p. Adam Buczyński oraz Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu p. Barbara Kozdraś.

Fryzjerstwo to dzisiaj istotny dla kobiet i mężczyzn dział sztuki użytkowej. Warto jest więc wspierać takie inicjatywy i stawiać w edukacji i praktyce na zawody techniczne, które w dobrym wykonaniu zawsze znajdą miejsce na rynku pracy.