Sukces naszej uczennicy w ogólnopolskim konkursie fryzjerskim

konkurs warszawa 2017„GEOMETRYCZNE EKSPLOZJE” to hasło IX Ogólnopolskiego Konkursu Fantazji Fryzjerskiej, jaki odbył się w Zespole Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie. Rywalizowało w nim 50 adeptów fryzjerstwa z całego kraju.

Zespół szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w krośnie reprezentowała uczennica klasy III TF Angelika Hocyk. W roli modelki wystąpiła Iwona Szafran, również uczennica III TF.
Przedmiotem oceny prac były m.in. inspiracja, nowatorstwo, staranność wykonania w odniesieniu do tematu konkursu, kreatywność i stopień trudności. Punktowana była również spójność fryzury z makijażem, kreacją i dodatkami.
Poziom konkursu był bardzo wysoki, a „walka” między uczestnikami niezwykle wyrównana. Każdy młody fryzjer wkładał dużo serca w swoje dzieło artystyczne. Kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie uczestników spowodowały, że komisja miała bardzo trudny wybór. Każda stylizacja była połączeniem kunsztu fryzjerskiego z umiejętnościami i wyobraźnią przyszłych fryzjerów. Tym bardziej cieszy fakt, że uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie została wyróżniona w tej rywalizacji.
Stworzyła ona fryzurę, której nadała temat „Punkt widzenia kobiety”. Praca jest odzwierciedleniem współczesnej kobiety, która w natłoku obowiązków codziennych podąża za najnowszymi trendami we fryzjerstwie. Całość stylizacji dopełnił makijaż i elegancka suknia. Uczestniczka konkursu wykazała się dużym profesjonalizmem.
Sukcesy uczniów to również efekt pracy nauczycieli Pani Ewy Długosz – Radoń odpowiedzialnej za przygotowanie uczennicy do konkursu oraz Pani Małgorzaty Ciereszyńskiej, która wspierała uczestniczkę w doborze makijażu spójnego z fryzurą.

Angelice gratulujemy talentu i umiejętności z zakresu sztuki fryzjerskiej.