Bieg i marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych - Żeglce 2017

bieg wykleci 2017Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym to jedno z wydarzeń towarzyszących Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada na dzień 1 marca. Dzień ten został ustanowiony przez parlament w 2011 roku, jako święto upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego.

Aby uczcić ich pamięć 26 lutego 2017 r. w Żeglcach odbył się Bieg Żołnierzy Wyklętych i Marsz Nordic Walking. Organizatorami byli: LKS „Błękitni” Żeglce, Rada Sołecka oraz OSP Żeglce.
Uczestnicy rywalizowali ze sobą na dwóch dystansach: 1963 m (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak) oraz 6 km. Na 6 – kilometrową trasę wyruszyli także zwolennicy Nordic Walking. Łącznie ponad 120 osób. W zawodach wzięła również udział młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami.
W konkurencji biegowej (1963 m) reprezentowały nas Urszula Farbaniec (I TF), Magdalena Kurowska (I TF), w biegu na dystansie 6 km nauczyciele wychowania fizycznego: p. Artur Panaś i p. Hubert Wilk, natomiast w zawodach Nordic Walking nauczyciel wychowania fizycznego p. Krzysztof Gierlasiński oraz uczniowie: Klaudia Drzyzga (I TŻ) i Ruciński Karol (II TŻ).