Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

wigilia hospicjum 201619 grudnia 2016 r. w krośnieńskim Hospicjum odbyło się spotkanie wigilijne dla pensjonariuszy Domu Hospicyjnego oraz samotnych i potrzebujących z terenu miasta i gminy Krosno.

Uczestniczyło w nim około 160 osób. Szczególnymi gośćmi spotkania wigilijnego byli ks. bp Stanisław Jamrozek, ks. Artur Janiec, Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Jego zastępcy ks. Janusz Zajdel i ks. Witold Burda oraz kapłani: ks. prałat Jan Bielec, ks. prałat Kazimierz Kaczor, ks. kanonik Tadeusz Balawender, ks. Stanisław Piegdoń. Przy wigilijnym stole zasiedli również przedstawiciele władz powiatu i Miasta Krosna z Panem Prezydentem Piotrem Przytockim na czele, przedstawiciele Policji i Straży Pożarnej, Siostry zakonne.
Przedstawiciele 2 Drużyny Harcerskiej „Mimo wszystko” przekazali ks. Dyr. Markowi Zarzycznemu Betlejemskie Światło Pokoju. Zespół śpiewaczy „Dworzanie” z Łubna Opace pięknie przygrywał i śpiewał kolędy. Również wystąpił Zespół „Dysonans” działający przy RCKP w Krośnie.
Już po raz szósty wolontariusze z naszej szkoły zaangażowali się w prace związane z organizacją i przebiegiem spotkania wigilijnego. W bieżący roku były to uczennice: Sylwia Borek, Klaudia Drzyzga, Paulina Faliszek, Krystyna Jaworska, Elżbieta Polakowska, Patrycja Potocka, Iwona Raś, Justyna Stachyrak, Katarzyna Stanisz, Ewa Stasiowska, Marta Szewczyk, Patrycja Warchoł, Karolina Zadrożna oraz panie Agnieszka Gonet, Anna Kustroń, Halina Szpiłyk, Grażyna Litwin. Cieszymy się, że choć na chwilę mogliśmy współtworzyć rodzinny, świąteczny klimat tego spotkania.

opracowała Grażyna Litwin

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
/ks. Jan Twardowski/

>>> galeria