Międzynarodowy Dzień Herbaty

dzien herbaty 2016„Jeśli jest ci zimno, herbata cię ogrzeje. Jeśli jest ci gorąco, herbata cię ochłodzi. Jeśli jesteś pobudzony, herbata cię uspokoi”.
William Gladstone

15 grudnia na całym świecie obchodzi się Międzynarodowy Dzień Herbaty.

Herbata to napój, który wszyscy uwielbiają i piją nie tylko do wszystkich posiłków. Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez herbaty, jej smaku i aromatu. Każdy ma swój ulubiony rodzaj, który ceni najbardziej ze względu na jego szczególne właściwości. Jednak niewiele osób zapewne wie, że herbata poza niezwykłymi walorami smakowymi i aromatycznymi ma także właściwości lecznicze, z których najważniejsze to: rozjaśnienie wzroku, oczyszczanie organizmu czy poprawianie zdolności pamięciowych. Właśnie ze względu na zaletę wymienioną jako ostatnią uczniowie klasy II TŻ z panią Agnieszką Gonet postanowili pożegnać klasę IV TŻ, która kończy w tym semestrze naukę przedmiotów zawodowych i zorganizowali wspólne spotkanie przy herbatce parzonej na różne sposoby. Dzięki magicznemu napojowi spotkanie upłynęło w miłej atmosferze pełnej wspomnień z czterech lat spędzonych w szkole.