Pierniczki dla Krośnieńskiego Hospicjum

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei, jest Boże Narodzenie (św. Matka Teresa z Kalkuty)

W niedzielę 4 grudnia 2016 r. po raz ósmy wolontariusze naszej szkoły rozprowadzali za datek serca pierniczki.

W tym roku nasze pierniczki były wyjątkowo kolorowe i pięknie ozdobione, a to za sprawą Pani Kamili Pawłuckiej - nauczycielki wolontariuszki z Zespołu Szkół w Rymanowie, która poprowadziła warsztaty zdobienia pierniczków. Pani Kamila jest artystką malarką. Posiada ogromną wiedzę o piernikach, przyprawach korzennych i jest mistrzynią dekorowania pierników lukrem. Tę tajemną wiedzę zdobyła m.in. pracując w Muzeum Toruńskiego Piernika. Pani Kamila pokazała nam różne techniki i sposoby zdobienia pierniczków, m.in. nauczyliśmy się dekorować pierniczki koronkami, przestrzennymi figurami.
Przez cały listopad klasopracownia gastronomiczna zamieniła się w krainę piernika. Uczniowie klas gastronomicznych przy wsparciu nauczycieli: p. Elżbiety Jaracz, p. Alicji Kus, p. Elżbiety Matusz, p. A. Paradysz, p. Haliny Szpiłyk, p. A. Kustroń piekli i zdobili pierniczki na naszą akcję. Tradycyjnie do akcji włączyli się cukiernicy i piekarze z firm:
* Cukiernia „JAGUSIA” s.c. Ireneusz Deptuch w Krośnie,
* Cukiernia – Handel Artykułami Wielobranżowymi – Krzysztof Buczek w Głowience,
* Piekarnia s.c. – Wiesława i Jerzy Sajdakowie w Zręcinie,
* Piekarnia - Józef Guzik w Krośnie,
* Piekarnia - Stanisław Kopacz,
* Cukiernia „JEDLICZE” – Grzegorz Nowak,
* Wytwórnia Ciast i Lodów „MILANA” – Rafał i Stanisław Zając w Korczynie,
* Cukiernia „ANIA” Wypiek i Sprzedaż Ciast – Anna Kijek, Józef Frużyński w Chorkówce,
* Cukiernia Joasia - Piotr Lech w Krośnie,
* Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowe Marek Kiełtyka w Łężanach,
* Firma PSPU "PRZYSMAK" Anna Strzelczyk,
oraz
* pani Dorota Cząstka - dyrektor Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.
Koordynatorem akcji z ramienia Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie była pani Marta Urbanowicz-Matelowska kierownik biura, a z ramienia ZSP nr 2 p. Grażyna Litwin.
W sprawach organizacyjnych wsparli nas również: p. Wiesław Mezglewski dyrektor sieci handlowej Womar Food S8 oraz p. Marcin Irek.
Pierniczki pakowali: Paulina Demkowicz, Magda Gątek, Weronika Konior, Adrianna Kotarba, Daria Sęp, Wioletta Zając, Wiktoria Zawojska, Sylwia Borek, Karolina Pasterczyk, Klaudia Pałycia, Ewa Stasiowska, Magda Ludwa, Dominika Kustroń, Paulina Faliszek, Monika Pernal, Dominika Boroń, Klaudia Wolańska, Maria Czaja, p. Adam Buczyński – Zastępca Komendanta OHP, p. Marcin Mrozek - wychowawca OHP, p. Grażyna Litwin - opiekun SKW.
Wolontariusze kwestujący przed:
*Kościołem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny - Klasztor Ojców Franciszkanów,
* Kościołem pw. Trójcy Przenajświętszej - Bazylika Kolegiacka,
* Kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego - Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów,
* Kościołem pw. Ducha Świętego - Księża Michalici,
*Kościołem pw. Św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie,
łącznie zebrali 5 431,46 zł. (i 1dolar).
Wszystkim darczyńcom dziękujemy za okazaną nam życzliwość i wsparcie dla Krośnieńskiego Hospicjum.
W kweście udział wzięli: Kamila Mosoń, Paulina Mosoń, Maksymilian Gajewski, Oliwia Ginalska, Paulina Ochał, Klaudia Pałycia, Ewa Stasiowska, Weronika Gierlach, Marta Szewczyk, Elżbieta Polakowska, Weronika Korfanty, Magdalena Ludwa, Dominika Kustroń, Klaudia Drzyzga, Szymon Przewoźnik, Sylwia Borek, Agnieszka Dobosz p. Grażyna Litwin oraz p. Wira Jankowska z Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum, p. Janusz Wilusz z Koła Hospicyjno – Charytatywnego działającego przy Krośnieńskim Hospicjum, wolontariusze Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy, w pięknych strojach wsparła nas pani Małgorzata Nikody oraz Madzia i Zuzia.

opiekun SKW: Grażyna Litwin

>>> galeria