Licealiada w tenisie stołowym

W dniu 10 listopada 2016 r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie - „Szczepanik” odbyły się drużynowe zawody w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

W Licealiadzie startowały następujące szkoły: I LO, II LO, ZSP Nr 1, ZSP Nr 2, ZSP Nr 3, ZSP Nr 4, ZSP Nr 5, MZS Nr 5 i Liceum Katolickie. Drużyny rywalizowały zarówno w grze pojedyńczej, jak i w deblu. Po rozgrywkach grupowych do ścisłego finału przechodziły po dwie najlepsze drużyny.

Wyniki w grupie chłopców:

ZSP Nr 4 – ZSP Nr 2   3:0

ZSP Nr 1 – ZSP Nr 2   3:0

ZSKU – ZSP Nr 2       1:3

II LO – ZSP Nr2         3:0

Niestety jeden wygrany mecz z ZSKU nie wystarczył drużynie chłopców, aby wyjść z grupy. Dlatego rozgrywki zakończyliśmy na fazie grupowej. Podobny los podzieliła również nasza drużyna dziewcząt, która z zerowym dorobkiem punktowym pożegnała się z zawodami po meczach grupowych.

W grupie dziewcząt wyniki były następujące:

ZSKU – ZSP Nr 2       3:1

ZSP Nr 5 – ZSP Nr 2   3:0

II LO – ZSP Nr 2         3:1

Chociaż mimo ambitnej gry nie udało się odnieść sukcesu w zawodach to jednak nasi ucznowie zdobyli cenne doświadczenia, które z pewnością pozwolą nam w przyszłości odnosić w tej dyscyplinie sukcesy.

Opracował opiekun drużyny: mgr Wiesław Wójcik