Wolontariat w Radio FARA

radio fara 2016W dniu 21 października 2016 r. po wakacyjnej przerwie Grupa Apologus czyli Bajka… wznowiła swoją działalność na antenie Radia FARA w Krośnie .

Tego dnia, po oficjalnym spotkaniu z Dyrektorem ks. Bartoszem Rakoczym, o 19.30 w audycji „na żywo” pt. „Bajki na dobranoc”, grupa zaprezentowała dla dzieci bajkę – „Naczynia dobrej Gospodyni”.

Tak dla przypomnienia, Grupa Apologus działa przy Radio FARA w Krośnie od grudnia 2012 r. Aktualnie w skład grupy należą uczennice i absolwentki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie: Angelika Noga, Wiktoria Szczepanik, Izabela Niemiec i Justyna Marosz oraz dwie uczennice z innych szkół średnich. W najbliższy czasie do grupy dołączą kolejne osoby z naszej szkoły. Opiekunem grupy jest Pan Wojciech Bazan nauczyciel ZSP Nr 2 w Krośnie.

W każdy piątek o 19.30 wolontariusze czytają bajki znanych pisarzy – Braci Grimm, J. Ch. Andersena i wielu innych, chcąc w ten sposób umilić dzieciom chwile przed snem i uczyć je dobra na co dzień.

Opracował opiekun grupy: mgr Wojciech Bazan