Największa na świecie lekcja resuscytacji za nami!

rekord rko 201617 października 2016 roku, po wielu tygodniach przygotowań, ponad 85 000 osób w całej Polsce wzięło udział w akcji bicia rekordu Guinness World Records w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób!

Akcję po raz czwarty zorganizowała Fundacja WOŚP, w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować". Dzisiejsza data nie jest przypadkowa, bowiem wczoraj (16 października) obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.
Także uczniowie ZSP Nr 2 w Krośnie wzięli udział w tym wydarzeniu. Lekcja ta miała na celu upowszechnianie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy oraz naukę poprawnego wykonywania elementów resuscytacji krążeniowo – oddechowej: 30 uciśnięć klatki piersiowej oraz 2 wdechów ratowniczych.
Lekcja, w której wzięło udział 40 osób została przeprowadzona przez nauczyciela Edukacji dla Bezpieczeństwa p. Artura Panasia. Nad poprawnością i prawidłowym przebiegiem bicia REKORDU czuwali: p. Dyrektor Ewa Starowiejska, p. Krzysztof Gierlasiński – nauczyciel wych. fiz., p. Wiesław Wójcik – nauczyciel wych. fiz. oraz opiekunowie OHP: p. Adam Buczyński, p. Dorota Wais i p. Maciej Mrozek. Głównym ekspertem czuwającym nad poprawnością wykonywania resuscytacji był brygadier Marian Kozak z KM PSP w Krośnie.
Organizatorzy dziękują za wsparcie: aptece „Alpina” w Krośnie, hurtowni „Aget” Krosno i cukierni „Ania” z Chorkówki oraz p. Andrzejowi Józefczykowi z „Nowego Podkarpacia”.