Aktualności
XI Jarmark Franciszkański
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski
Event młodych przedsiębiorców
Szkolny konkurs baristyczny
XV Wojewódzki Turniej o tytuł „Najlepszy Uczeń w Zawodzie Cukiernik”
26 Finał WOŚP
Blaga 2017
Europejskie podróże po wiedzę i doświadczenie zawodowe - staże zagraniczne
IV Gala Medyczna z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia
Europejski Turniej Piłki Siatkowej

Narodowe Czytanie 2016

narodowe czytanie 20167 września 2016 r. w naszej szkole uczniowie klas II TF, III TF, I TŻ wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie, której patronuje Para Prezydencka Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku Para Prezydencka zachęcał do czytania ,,Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.


Uczniowie zgromadzili się w bibliotece szkolnej, a każdy miał ze sobą egzemplarz "Lalki" własny lub wypożyczony z biblioteki. Szkolne czytanie poprzedzone zostało wygłoszeniem referatów przygotowanych przez uczniów na temat: ,,Quo vadis” jako powieść historyczna" oraz ,,Świat chrześcijan w ,,Quo vadis”. Akcję Narodowego Czytania w szkole rozpoczęli uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim, następnie fragmenty powieści czytali pozostali uczniowie. Uczestnicy ze skupieniem słuchali słów zapisanych wiele lat temu na kartach powieści przez H. Sienkiewicza. Akcji towarzyszyła wystawa różnych wydań ,,Quo vadis" oraz plakat reklamujący Narodowe Czytanie. Młodzież, która przyniosła własne egzemplarze książki, mogła je opatrzyć stemplem otrzymanym przez szkołę. Stemplem tym zostały też ozdobione wszystkie egzemplarze powieści znajdujące sie w bibliotece szkolnej. Mamy nadzieję, że w następnym roku uda się nam zaangażować w akcję większą liczbę uczniów.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.