Ekstremalne zmagania w Linowym Parku Przygody

park linowy 201613 czerwca 2016 r. młodzież naszej Szkoły uczestniczyła w wycieczce do Linowego Parku Przygody w Krośnie.

Jest to jeden z większych parków linowych w Polsce i największy na Podkarpaciu. Znajduje się tutaj 5 tras o różnym stopniu trudności i ok. 40 różnych przeszkód zawieszonych na drzewach na wysokości od 3 do 14 metrów.
Przejście poprzedziło założenie uprzęży zabezpieczającej, kasków oraz krótkie szkolenie z techniki pokonywania przeszkód i asekuracji. Większość uczestników wybrała trudną, pomarańczową trasę z takimi atrakcjami jak: przejście po wiszących drabinkach, most birmański, czy długi zjazd tyrolski przez cały park, dostarczający sporej dawki adrenaliny. Była to okazja do sprawdzenia swoich sił w ekstremalnie trudnych warunkach i walka ze swoimi słabościami.
W wycieczce uczestniczyli uczniowie z klasy III C, II C/K, II F/W, I F/W, I TF i II TŻ, a jej celem było zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu, a co się z tym wiąże podnoszenie własnej sprawności fizycznej. Przypomniane zostały także zasady bezpiecznego wypoczynku, szczególnie podczas zbliżających się wakacji.
Wyjście zorganizowali nauczyciele wych. fiz. Artur Panaś i Krzysztof Gierlasiński oraz opiekunowie OHP Stanisław Machowski i Dorota Wais.