Wycieczka do salonu fryzjerskiego pani Stanisławy Samborskiej w Krośnie

wycieczka salon 2016W dniu 6 czerwca 2016 r. grupa uczniów z klasy I TF wraz z nauczycielem p. Anetą Nowotyńską odwiedziła salon fryzjerski pani Stanisławy Samborskiej znanej i szanowanej mistrzyni fryzjerstwa w Krośnie.

Pani Samborska oprowadziła uczniów po swoim salonie, równocześnie zwracając uwagę adeptów sztuki fryzjerskiej na elementy wyposażenia zakładu i aspekty pracy fryzjera.
Następnie opowiedziała historię swojej kariery zawodowej. W wypowiedzi podkreśliła, że do osiągnięcia sukcesu nie wystarczy tylko pasja do zawodu, czyli zamiłowanie do sztuki fryzjerskiej, ale potrzebne są także: wytrwałość, cierpliwość, determinacja i wiele lat ciężkiej pracy. Mistrzyni fryzjerstwa i zdobywczyni wielu nagród w konkursach branżowych pokazała uczniom liczne dyplomy, ordery, krzyże zasług, puchary oraz zdjęcia z konkursów. Młodzież była pod wrażeniem osiągnięć pani Stanisławy Samborskiej na arenie krajowej i międzynarodowej. Aby przybliżyć uczniom warunki pracy fryzjerów kilkadziesiąt lat temu, pani Samborska pokazała uczniom „prymitywne” narzędzia i przybory, które dzisiaj zastąpione zostały przez nowoczesne aparaty i przybory znacznie ułatwiające pracę fryzjera oraz otwierające przed nim nowe możliwości. W czasie rozmowy pani Samborska zachęcała młodzież do poszukiwania wiedzy, eksperymentowania, twórczego podejścia do sztuki fryzjerskiej, aktywności zawodowej, szlifowania warsztatu, a także nauki języków obcych, których znajomość może decydować o karierze międzynarodowej. Spotkanie upłynęło w miłym, przyjaznym nastroju i skłoniło uczniów do wielu refleksji.