Dni Otwarte Funduszy Europejskich w CEiPM w Krośnie

dni otwarte eu 201612 maja 2016 r. w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Krośnie odbył się Dzień Otwarty Funduszy Europejskich.

Jednostkę OHP odwiedziła młodzież ucząca się w klasie drugiej „cukiernik/kucharz” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie oraz inne zainteresowane osoby, dla których zorganizowano wiele atrakcji.
Doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej opowiedzieli o umiejętnościach, jakich obecnie pracodawcy pożądają na europejskim rynku pracy.
Specjalista ds. programów przedstawiła młodzieży korzyści płynące z udziału w projektach unijnych.
Szczególną atrakcją dla młodzieży był quiz z nagrodami na temat wiedzy o Unii Europejskiej, w którym uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą. Dodatkowo każda osoba otrzymała drobny upominek.
Asystent EURES zaprezentowała usługi Europejskich Służb Zatrudnienia w ramach sieci EURES.
W trakcie Dnia Otwartego CEiPM Krosno odwiedzili konsultanci z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, którzy udzielali informacji na temat możliwości uzyskania dofinansowania oraz przeprowadzili z młodzieżą loterię z nagrodami.
Podsumowaniem całego spotkania była żywa dyskusja dotycząca przyszłości Unii Europejskiej.